Sport

Liverpooli dhe Napoli luajnë baras në “Anfiled Road”

Autori: Gazeta inFokus 22:59 | 27 November 2019

Liverpooli dhe Napoli kanë luajtur baras 1-1- në duelin e vlefshëm për xhiron e pestë të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus.

Dueli i zhvilluar në “Anfield Road” u mbyllë pa fitues dhe të pranishmit panë nga një gol nga të dy skuadrat.

Për The Reds shënoi Lovren, ndërsa për Napolitanët realizoi Mertens.

Pas këtij barazimi Liverpooli vazhdon kryesimin në grupin E me 10 pikë, ndërsa Napoli mbetet i dyti me 9 sosh./Gazeta inFokus/

Të tjera