Sport

Liverpool synon talentin e Barcelonës

Autori: Gazeta inFokus 21:14 | 12 April 2021

Barcelona i ka treguar Liverpoolit se mesfushori Pedri është i lirë për 70 milionë euro.

Spanjolli që ka impresionuar të gjithë këtë edicion është ‘shënjestër’ e kampionit të Premierligës.

Barcelona duan ta mbajnë 18-vjeçarin që ka zhvilluar 44 ndeshje këtë edicion.

Sidoqoftë, sipas “The Mirror”, Pedri ka klauzolë të lirimit me vlerë 70 milionë euro, që lë hapur mundësinë që në të ardhmen e afërt t’i bashkohet “Reds”.

Klubi katalunas dëshiron ta largojë këtë klauzolë të lirimit dhe t’i ofrojë kontratë të re, por kjo nuk do të ndodh këtë afat veror.

Kontrata momentale e Pedrit skadon në vitin 2022, që nënkupton që edicionin tjetër mund të largohet si agjent i lirë nëse nuk arrihet ndonjë marrëveshje.

Të tjera