Sport

Liverpool-Real Madrid

Autori: Gazeta inFokus 20:49 | 28 May 2022

Sezoni 2021/22 në Ligën e Kampionëve do të mbyllet sonte me finalen e madhe. Liverpooli dhe Real Madridi janë dy skuadrat në garë për trofeun e çmuar.

Skuadra spanjolle e synon triumfin e 14-të në këtë garë, për të vazhduar kështu dominimin e plotë. Real Madridi deri më tani ka 13 tituj të fituar, duke qenë klubi me më së shumti tituj kampioni në Ligën e Kampionëve.

Ndërkaq, “Të Kuqtë” e duan për herë të shtatë trofeun e kësaj gare dhe hakmarrjen ndaj “Los Blancos” për humbjen në finalen e vitit 2018.

Gazeta Express do t’iu mbajë të informuar me gjithçka që do të ndodhë në këtë ndeshje.

FORMACIONET ZYRTARE:

Liverpool:

Real Madrid:

Të tjera