Sport

LIVE: Spanja në “gjunjë”, respektohen simbolet dhe himni i Kosovës

Autori: Gazeta inFokus 20:48 | 31 March 2021

Kombëtarja e Kosovës sonte luan ndaj Spanjës takimin e dytë të grupit B, në kualifikimet për Kampionatin Botëror “Katari 2022”, raporton Insporti.

“Dardanët” vinë pas një humbje 3-0 në shtëpi nga Suedia, teksa do synojnë të bëjnë më mirë përball “Stuhisë së Kuqe”, në takimin që zhvillohet në stadiumin “La Cartuja” në Sevilla.

Federata Spanjolle e Futbollit ka publikuar disa pamje nga ambientet e stadiumit, kur kanë mbetur edhe një orë deri në fillim të ndeshjes.

Është intonuar pa probleme himnin i Kombëtares së Kosovës.

Të tjera