Lajme

Lista me 10 deputetët më të votuar në Shqipëri

Autori: Gazeta inFokus 08:35 | 29 April 2021

Lista me 10 deputetët më të votuar në rang vendi, Basha më shumë vota se Rama

Vazhdon numërimi i votave preferenciale në rang vendi.

Sipas të dhënave të KQZ, sipas votave të numëruara deri në orën 08:00 në krye të listës është Taulant Balla me 21.591 vota, ndjekur nga Erion Braçe me 14.058 vota dhe Belinda Balluku me 12.102 vota.

Renditja 10 kandidatët më të votuar në rang vendi:

Kandidati Subjekti Votat

1. TAULANT BALLA PS 21,591

2. ERION BRAÇE PS 14,058

3. BELINDA BALLUKU PS 12,102

4. BLENDI KLOSI PS 11,982

5. BLEDAR ÇUÇI PS 11,932

6. FATMIR XHAFAJ PS 11,756

7.LULZIM BASHA PD-AN 11,745

8. SAIMIR HASALLA PS 11,515

9.NIKO PELESHI PS 11,479

10.EDI RAMA PS 11,412

Të tjera