Sport

Lista e Kosoves per ndeshjet e fundit të Ligës së Kombeve kundër Maltës dhe Azerbajxhanit

Autori: Gazeta inFokus 19:23 | 08 November 2018

Lista e Kosoves per ndeshjet e fundit të Ligës së Kombeve kundër Maltës dhe Azerbajxhanit tashmë është publikuar.

Për herë të parë, është grumbulluar, portieri, Arijanet Muriqi dhe mbrojtësi, Mirlind Kryeziu.

Portierë:
Samir Ujkani – Caykur Rizespor
Arijanet Muric – Manchester City
Visar Bekaj – FC Prishtina

Mbrojtës:
Amir Rrahmani – GNK Dinamo Zagreb
Fidan Aliti – KS Skënderbeu
Mërgim Vojvoda – Royal Excel Mouscron
Ardin Dallku – FC Vorskla Poltava
Leart Paqarada – SV Sandhausen
Benjamin Kololli – FC Zurich
Mirlind Kryeziu – FC Zurich
Arbenit Xhemajli – Neuchâtel Xamax

Mesfushorë:
Bersant Celina – Swansea
Valon Berisha – SS Lazio
Hekuran Kryeziu – FC Zurich
Herolind Shala – IK Start
Idriz Voca – FC Luzern
Besar Halimi – Brøndby
Arbër Zeneli – SC Heerenveen
Milot Rashica – SV Werder Bremen
Edon Zhegrova – K.R.C. Genk
Donis Avdijaj – FC Willem II

Sulmues:
Vedat Muriqi – Caykur Rizespor
Atdhe Nuhiu – FC Sheffield Wednesday
Lirim Kastrati – Lokomotiva Zagreb

Të tjera