Sport

Lista e golashënuesve më të mirë në Superligës pas xhiros së 13-të

Autori: Gazeta inFokus 19:07 | 22 November 2020

Me dy sfidat e zhvilluara këtë të diele, është mbyllur xhiroja e 13-të e elitës së futbollit kosovar, shkruan Gazeta inFokus.

Ballkani e mposhti Llapin me rezultat 4-2, kurse Prishtina e mundi Trepçën ’89 po ashtu me shifrat 4-2.

Krahas garës për titull, tjetër ‘luftë’ po bëhet në garën për golashënuesin më të mirë.

Sulmuesi i Ballkanit, Mirlind Daku, nuk po njeh konkurrencë, pasi në 13 ndeshje të zhvilluara ka realizuar 18-të gola, duke i prirë bindshëm listët së top golashënuesve.

Pas tij vjen sulmuesi i Prishtinës, Otto John, i cili ka shënuar 6-të gola.

Pozita e tretë i takon Ermal Krasniqit të Ballkanit dhe Sie Bismarkut të Trepçës ’89 që kanë realizuar nga 5 gola.

Më poshtë keni listën e golashënuesve më të mirë të Superligës së Kosovës pas xhiros së 13-të./Gazeta inFokus/

Të tjera