Lajme

Lirohen vëllezërit Demaku

Autori: Gazeta inFokus 20:39 | 16 April 2021

Ish-kryetari i Drenasit Nexhat Demaku si dhe ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës Fadil Demaku, janë liruar nga burgu.

Lajmin e ka bërë të ditur vëllai i tyre Jahir Demaku, përmes rrjetit Facebook.

“Sot përfundoi edhe një padrejtësi për vllëzërit e mi. Shpresoj që shpejtë të përfundoj edhe për vllëzërit Demaj”, ka shkruar Demaku.

Vëllezërit Demaku ishin të akuzuar për krime lufte në rastin “Drenica 2”.

Ata ishin duke vuajtur dënimin që nga muaji prill i vitit 2019./Gazeta Infokus/.

Të tjera