Lajme

Lirimi i Haradinajt, Meta: Vendimi i vonuar vuri në vend drejtësinë

Autori: Gazeta inFokus 13:53 | 27 April 2017

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta ka shprehur sot gëzimin per lirimin e Lideri te AAK-së, Ramush Haradinaj.

“Ramush Haradinaj fitoi lirinë, për të cilën kanë sakrifikuar ai, familja e tij dhe vetë Kosova. Gjithmonë kanë besuar se drejtësia franceze do të vinte në vend një të drejtë të merituar për Ramushin dhe për Kosovën. Dëshiroj të përshëndes këtë verdikt përfundimtar, ndonëse të vonuar, i cili i dha fund një procesi të pakuptimtë juridikisht dhe të padobishëm politikisht”- ka theksuar kryeparlamentari dhe kreu i LSI-së, Ilir Meta.

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Kryetari Përparim Rama pjesë e ‘Mayor’s Talk’

Të tjera