Lajme

Lirimi i Haradinajt, dëshmi se lufta e UÇK-së ka qenë e pastër!

Autori: Gazeta inFokus 09:49 | 27 April 2017

Lirimi i ish-kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj, nga Gjykata e Apelit në Colmar të Francës, është një dëshmi se lufta e Uushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka qenë e pastërt, sipas deputetit të Kuvendit të Kosovës nga radhët e AAK-së, Bali Muharremaj.

Muharremaj, vlerëson se lirimi i Haradinajt do të thotë shumë për qytetarët e Kosovës.

“Ky vendim edhe njëherë tregoi pastërtinë e luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe të z.Haradinajt”, ka deklaruar Muharremaj.

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI

Të tjera