Sport

Lirim Kastrati ‘bombardon’ portën e Fehervarit në minutën e 100’ të finales dhe ia sjellë trofeun skuadrës së tij

Autori: Gazeta inFokus 23:06 | 03 May 2021

Futbollisti i kombëtares U21 të Kosovës, Lirim Kastrati, ka realizuar një gol bombastik nga distanca në finalen e Kupës së Hungarisë, shkruan Gazeta inFokus.

Ai realizoi në minutën e 100’ të finales një supergol nga distanca që do ta mbajë mend gjatë.

Me golin e Kastratit ekipi i Ujpestit e ka munduar Fehervarin me rezultat 1-0 dhe e ka fituar Kupën e Hungarisë.

Më poshtë keni eurogolin e mbrojtësit ‘Dardan’./Gazeta inFokus/

Të tjera