Sport

Liria i shkruan letër Lazios pas transferimit të Muriqit

Autori: Gazeta inFokus 17:32 | 16 September 2020

Klubi i Lirisë së Prizrenit i ka shkruar një letër zyrtare Lazios që së fundmi transferoj futbollistin e kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqin, shkruan Gazeta inFokus.

Muriqi, që në fillimet e karrierës ishte pjesë e Lirisë, falë punës dhe përkushtimit të tij të madh tashmë ka bërë një hap gjigand në karrierë, duke nënshkruar kontratë katër vjeçare me klubin e madh italian, Lazion.

Në letrën e Lirisë drejtuar Lazios ndër të tjerash klubi kosovar thotë që Vedat Muriqi ka luajtur për Lirinë për herë të parë si futbollist profesional.

Liria ka kërkuar nga Lazio që të përfshihet në shumën që i takon në këtë transfer, sipas rregullores mbi transferimin e lojtarëve.

Më poshtë keni letrën e prizrenasve drejtuar italianeve./Gazeta inFokus/

Liria zyrtarisht i shkruan LaciosNë letër mes tjerash theksohet, se Vedat Muriqi ka dalur nga KF Liria.Lidhur me…

Gepostet von LIRIA FC am Mittwoch, 16. September 2020

Të tjera