Lajme

Liqeni i Batllavës pritet të bëhet me zip-line

Autori: Gazeta inFokus 12:54 | 24 May 2024

Liqeni i Batllavës do të bëhet me një zip-line në të ardhmen.

Kështu ka thënë Komuna e Podujevës në një njoftim për media në lidhje me takimin që kryetari Shpejtim Bulliqi, zhvilloi gjatë ditës së sotme me përfaqësuesin e përhershëm të UNDP në Kosovë, Nuno Queiros.

“Gjatë këtij takimi biseduan për projektet që janë duke u realizuar dhe po realizohen në Komunën e Podujevës, ku theks të veçantë i kushtoi projektit të Zip Line që planifikohet të realizohet në Liqenin e Batllavës”, u tha në komunikatë, raporton Klankosova.tv.

-Advertisement-

Se kur pritet të realizohet ky projekt, nuk janë dhënë detaje në këtë njoftim.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Prince Caffe zgjeron shtrirjen në rajon, arrin marrëveshje bashkëpunimi me zinxhirin kroat Plodine

Të tjera