Lajme

Lipjani merr vendim, 4 cent për litër qumështi për fermerët

Autori: Gazeta inFokus 12:29 | 13 February 2024

Kryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeri, sot ka vizituar një nga fermat e blegtorisë.

Gjatë kësaj vizite Ahmeti ka potencuar se së shpejt do të filloj me subvencionimin për fermerët me 0.4 cent për litër qumështi dhe se këto ditë pritet të shpallet thirrja publike nga Komuna e Lipjanit për të gjithë fermerët prodhues të qumështit.

Kryetari Ahmeti ka thënë se me këtë po fillojmë të mbështesim edhe këtë kategori të fermerëve me qëllim të nxitjes së prodhimit të qumështit dhe në të njëjtën kohë do të vazhdojmë edhe me mbështetjen e kategorive të tjera të sektorit të bujqësisë.

 

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Fillon aplikimi për Global Engineer Girls Kosova

Të tjera