Sport

Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo, dyshja e paarritshme në botën e futbollit

Autori: Gazeta inFokus 17:59 | 24 April 2021

Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo janë padyshim ndër lojtarët me të mirë në historinë e futbollit, shkruan Gazeta inFokus.

Argjentinasi me Barcelonën dhe portugezi me Juventusin vazhdojnë të bëjn paraqitje të jashtëzakonshme në pothuajse gjitha paraqitjet e tyre.

Si Messi, ashtu edhe Ronaldo janë lojatrët e vetëm në botë që për 12 sezone rradhazi kanë shënuar më shumë se 25 gola gjatë një edicioni.

Pas tyre vijnë Ibrahimovic dhe Leëandoëski me nga 5 sezone me kaq gola, ndërsa me nga 4 sezone ndjekin Suarez dhe Cavani./Gazeta inFokus/

Të tjera