Lajme

Limaj: Situata aktuale në Kosovë i konvenon veç Beogradit

Autori: Gazeta inFokus 21:45 | 18 September 2018

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka kërkuar unitet në Kosovë lidhur me dialogun me Serbinë.

Ai ka thënë se situata aktuale në Kosovë i konvenon vetëm Beogradit.

“Është e rëndësishme që të ulemi, të unifikohemi, ta kemi një adresë… Nuk duhet të mbesim vëzhgues të zhvillimeve të vendit… Kjo që po ndodhë sot është kaos, veç Serbisë i shërben. Kemi një kakafoni qëndrimesh. Këto e dëmtojnë procesin”, ka thënë Limaj, duke folur në RTK.

-Advertisement-

“Ne jemi të interesuar ta mbyllim çështjen me Serbinë, por jo të marrim marrëveshje të keqe”, tha Limaj.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
EURO 2024 dhe Serie A, dy ekskluzivitetet absolute të Artmotion këtë vit

Të tjera