Lajme

Limaj me mbesa e nipa ia uron ditëlindjen Adem Jasharit te varri në Prekaz

Autori: Gazeta inFokus 15:21 | 27 November 2022

Data e 28 nëntorit është e veçantë për kombin shqiptar. Kjo datë shënon datëlindjen e komandantit legjendar të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe përvjetorin e Pavarësisë së Republikës së Shqipërisë.

E lidhur me këto ngjarje të rëndësishme, kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka bërë homazhe te komandanti Jashari në Prekaz.

I shoqëruar nga mbesat dhe nipat e tij, ai u përkul para Jasharit te varri i tij në Prekaz.

“Komandant, sot të përkulur para teje me fëmijët, nipat e mbesat e mia. Për t’u treguar rrënjët e lirisë të cilën e gëzojmë sot! Urime ditëlindja, Legjendar!”, shkroi ai në Twitter.

Kërci i dëmtuar i kyçeve: Qysh riparohet me metoda bashkëkohore?

Të tjera