Fokus

Lidhja e veçantë e shkrimtarit që humbi shikimin me vjehrrën e hallës: Përjetoi vdekjen e dy djemve në moshë të re

Autori: Gazeta inFokus 19:00 | 26 December 2023

Shkrimtari i njohur Betim Bregovina i cili është autori i më shumë se 12 librave e që humbi shikimin e tij ka rrëfyer një lidhje të veçantë në jetën e tij, shkruan Gazeta Infokus.

Ai në emisionin “Klubi i Rrëfimeve”, me Hateme Smajlin ka thënë se vjehrra e hallës së tij ku Brogovina e cilëson atë si gjyshen më të mirë në botë.

“Më kujton vjehrrën e hallës së madhe që unë e them gjyshja më e mirë në botë, ma kujton dashurinë e saj dhe atë ngrohtësinë që kur shkojshëm ne prej komunës së Obiliqit në Mramor ajo gëzohej më shumë se ne që ndërronim ambient dhe kur e merrte vesh që ne po shkoj ajo dilke na pritke në mes të lagjes, e është një njeri që nuk e di peshën e vuajtjve të saj e mbanë me veti se ka qenë një njeri që ka përjetu shumë gjana të vështira, humbjen e dy djemve të saj në moshë të re fatkeqësisht njëri prej tyre vdekje tragjike në aksident”, është shprehur shkrimtari me plotë emocione.

-Advertisement-

Për më shumë ndiqeni storien dhe emisionin e plotë me shumë emocione dhe rrëfime rrënqethëse të personazhëve në “Klubin e Rrëfimeve”./Gazeta Infokus/

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Edhe një storie suksesi – PRINCE CAFFE lidh marrëveshje bashkëpunimi me kompaninë më të madhe në Kroaci të shitjes me…

Të tjera