Lajme

Liderët e BE-së dhe Ballkanit Perëndimor bëjnë fotografi të përbashkët

Autori: Gazeta inFokus 11:37 | 06 October 2021

Tashmë të gjithë liderët e Bashkimit Evropian dhe të Ballkanit Perëndimor kanë arritur në samitin që po mbahet në Bërdo, afër Kranjit të Sllovenisë.

Në këtë gjithë liderët që po marrin pjesë në samitin BE-Ballkani Perëndimor kanë bërë një fotografi të përbashkët.

Aty po merr pjesë edhe Shefi i diplomacisë së BE-së, Josep Borrell, kancelarja Angela Merkel dhe Presidentja e Bashkimit Evropian, Ursula von der Leyen.

Të tjera