Lajme

Liberi, një sëmundje e panjohur u merr jetën të paktën 11 personave

Autori: Gazeta inFokus 14:45 | 29 April 2017

Të paktën 11 persona kanë vdekur nga një sëmundje e panjohur në Liberi, në Afrikën Perëndimore, ndërkohë që të paktën nëntë të tjerë janë infektuar, deklaroi një zyrtar liberian i shëndetësisë.

Sipas ekspertit mjekësor liberian, Francis Kateh, të infektuarit me sëmundjen e çuditshme kanë shfaqur simptoma si dhimbje të forta të stomakut dhe kokës.

“Gjithashtu, testet fillestare kanë treguar se sëmundja nuk ishte ebola”, saktësoi Francis Kateh./TRT

Etiketa:
Ajka e ajkave e super javës sportive në Artmotion me El Clasico

Të tjera