Lajme

Liberalizimi i vizave, Abdixhiku: Ditë e paharrueshme për Kosovën

Autori: Gazeta inFokus 14:11 | 18 April 2023

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka uruar vendimin e Parlamentit Evropian për liberalizimin e vizave për Kosovën.

Abdixhiku, në një shkrim në Twitter, tha se kjo është një ditë e paharrueshme për vendin, teksa shtoi se pret me padurim një të ardhme brenda familjes evropiane.

“Një ditë e paharrueshme për Republikën e Kosovës dhe qytetarët e saj pasi liberalizimi i shumëpritur i vizave miratohet përfundimisht nga Parlamenti Evropian. Një trajtim i padrejtë më në fund e sheh fundin. Ne e festojmë këtë moment historik dhe presim me padurim një të ardhme brenda familjes evropiane”, ka shkruar Abdixhiku në Twitter.Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

UNI – Universum International College ka hapur afatin për provim pranues në drejtimet Fizioterapi, Teknik Dentar dhe Estetikë & Higjienë…

Të tjera