Lajme

Levits pas vizitës në Kosovë: Ndajmë një të ardhme të përbashkët në Evropë

Autori: Gazeta inFokus 09:55 | 23 April 2022

Presidenti i Letonisë, Egils Levits bashkë me një delegacion shoqërues, dje vizitoi Kosovën.

Ai u taku me presidenten Vjosa Osmani, kryeministrin Albin Kurti dhe me kryeparlamentarin Glauk Konjufca.

Të tre këta liderë, Levits përmes një postimi në Twitter, i quajti frymëzues dhe tha se ndajmë një të ardhshme të përbashkët në Evropë.

“Së bashku me tre liderët frymëzues të Kosovës, në vizitën e parë të një presidenti të Letonisë në Kosovë. Ne ndajmë një të ardhme të përbashkët në Evropë, të lirë dhe të sigurt”, shkroi ai.

Të tjera

rel="nofollow"