Sport

Lëndohet sërish Ibrahimovic, humb pjesën e mbetur të sezonit

Autori: Gazeta inFokus 12:35 | 12 May 2021

Milani ka marrë një lajm aspak të mirë në këtë fund të sezonit, shkruan Gazeta inFokus.

Sulmuesi, Zlatan Ibrahimovic, ka humbur pjesën e mbetur të këtij edicioni për shkak të një lëndimi të pësuar.

39 vjeçari ka dëmtuar gjurin dhe për këtë arsye nuk do të jetë i gatshëm të vazhdoj më.

Suedezi do të mungoj në dy ndeshjet ndaj Torinos dhe Cagliarit.

Ibra pritet të rikthehet pas një muaji dhe të jetë gati për Kampionatin Evropian, në muajin qershor./Gazeta inFokus/

Të tjera