Lajme

Lendita Morina pret ndihmën e secilit prej nesh, vuan nga Leukemia Akute

Autori: Islam Morina 20:06 | 13 January 2022

Lendita Morina nga Malisheva, vuan nga sëmundja e Leukemisë akute e që ka një kosto shumë të lartë dhe të papërballueshme për familjen e saj.

Për trajtimin e kësaj sëmundje familjes së saj i nevojiten 110 mijë euro, andaj nevojitet kontributi i secilit që ka mundësi ta ndihmojë atë, shkruan Gazeta Infokus.

Sipas apelit për ndihmë nga familja e saj tashmë ajo është duke u trajtuar në njërën prej klinikave të Turqisë./Gazeta Infokus/

Të tjera