Lajme

Lëkundje tërmeti në Shqipëri

Autori: Gazeta inFokus 08:07 | 05 April 2021

Një tërmet është regjistruar pak minuta më parë në vendin tonë.

Sipas Qendra Sizmologjike Evropiane, tërmeti ka qenë me magnitutë 3.4 ballë të shkallës rihter, ka shkruar lapsi.al.

Thellësia ka qenë rreth 2 kilometra, ndërsa epiqendra e saj ishte rreth 21 kilometra larg qytetit të Durrësit dhe 16 kilometra nga qyteti i Krujës.

Të tjera