Lajme

Lekaj: PDK-AAK-NISMA afër marrëveshjes për koalicion

Autori: Gazeta inFokus 00:02 | 17 May 2017

Zyrtari i lartë i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Pal Lekaj, ka thënë se AAK dhe Nisma për Kosovën janë afër një marrëveshjeje për t’i bashkuar forcat për zgjedhjet e 11 qershorit.

I pyetur se a do t’i zënë afatet kohore në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, Lekaj ka thënë për lajmi.net: “Jemi afër marrëveshjes, besoj që do të kryhet kjo punë”.

Afati për deklarimin e koalicioneve në Komision Qendror të Zgjedhjeve përfundon në mesnatë.

Vendi më 11 qershor shkon në zgjedhje, pasi Qeveria, e udhëhequr nga Isa Mustafa, u rrëzua përmes një mocioni të inicuar nga Nisma.

Artmotion platforma më e pasur sportive në shqiptari

Të tjera