Sport

Leipzigu me super aksion kalon në epërsi ndaj Athletico Madridit (VIDEO)

Autori: Gazeta inFokus 22:26 | 13 August 2020

Leipzigu dhe Athletico Madridi po luajnë aktualisht në kuadër të çerekfinales së Ligës së Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus.

Në duelin që po zhvillohet në Lisbonë të Portugalisë, skuadra e Leipzigut ka kaluar në epërsi në minutën e 51’ të ndeshjes.

Falë një super aksioni të ndërtuar nga futbollistët e skuadrës gjermane, Dani Olmo ka realizuar me kokë për rezultatin 1-0.

Fituesi i kësaj sfide në gjysmëfinale takohet me PSG-në, që mbrëmë ka eliminuar Atalantan, pasi e ka mposhtur me rezultat 2-1./Gazeta inFokus/

Të tjera