Lajme

LDK tregon se a do të bëhet bashkë me PDK’në

Autori: Gazeta inFokus 13:39 | 26 March 2020

Pas rrëzimit të Qeverisë Kurti, ende nuk dihet qartë së kush do ta udhëheq vendin.

Aktualisht Kosova ka një Qeveria në detyrë, shkruan Gazeta inFokus.

E nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri ka treguar se a ka mundësi që partia e tij të bëhet bashkë më PDK për ta udhëhequr vendin.

Sipas Hazirit, PDK nuk do të jetë pjesë Qeverisë se re që mund të krijohet.

“Ne nuk kemi asnjë llojë bashëpunim me PDK dhe ka mungu që disa kohë. Nuk shihet roli i PDK’së në stabilitetin e kësaj qeveri apo institucioneve të ardhshme.Ata do të rrinë në opozitë ”, ka deklaruar ai në një intervistë për RTK.

Kujtojmë që gjatë ditës se mërkurë me 83 vota është votuar mocioni i LDK’së për rrëzimin e Qeverisë./Gazeta inFokus/

Të tjera