Lajme

LDK i merr PDK-së katër anëtarë, priten edhe aderime tjera (FOTO)

Autori: Gazeta inFokus 14:03 | 17 May 2017

Në Lidhjen Demokratike të Kosovës sot kanë aderuar katër ish-anëtarë të Partisë Demokratike të Kosovës, dega në Shtërpcë.

Armend Zemaj i LDK-së ka shkruar në Facebook se si pasojë e pakënaqësisë në PDK, këta anëtarë kanë aderuar sot në LDK.

Ky është postimi i plotë i Zemajt:

LDK rritet me disa anetare te deritashem te PDK-së. Ne kerkim te ndryshimit dhe te zgjenjyer me aktualitetin ne PDK, anetaret kane aderuar ne LDK. Ata i mirëprita ne seline e LDK-së ne Prishtine. Diteve ne vijim pritet edhe aderime te reja. Tashme per rinine, LDK eshte shenderruar ne nje shprese te vetme dhe te sigurte.

Të aderuarit te respektuar, Ardian Isufi, Astrit Haliti, Gent Aliu, Ermira Mehmeti. Antare te kryesise te Forumit Rinore te PDK-se Dega ne Shterpce..

#LDKforever…

Etiketa:
Marsi sjellë Magjinë në ETC

Të tjera