Lajme

LDK: Mbështetja e miqve ndaj Kosovës është jetike për proceset integruese

Autori: Gazeta inFokus 20:28 | 24 November 2022

Lidhja Demokratike e Kosovës ka mbajtur sot mbledhje sot në atë të Kryesisë dhe me kryetarë të degëve.

Në këto mbledhje është diskutuar për zhvillimet aktuale politike në vend si dhe qëndrimet konsistente të LDK-së karshi këtyre zhvillimeve, transmeton Klan Kosova.

“LDK mbetet e përkushtuar ndaj partneritetit të vazhdueshëm me aleatët tanë ShBA-të dhe BE-në; ndërsa mbështetja e miqve ndaj Kosovës është jetike për proceset integruese”.

Të tjera