Lajme

LDK: Jemi të përkushtuar të luftojmë për të drejtat e personave me Sindromën Down

Autori: Gazeta inFokus 14:08 | 21 March 2023

Nga Lidhja Demokratike e Kosovës, përmes një reagimi në Facebook, kanë shprehur përkushtimin e tyre për të luftuar për të drejtat e personave me Sindromën Down.

“Çdo person, pavarësisht aftësive të tij ka talent dhe potencial të veçantë. LDK është e përkushtuar të luftojë për të drejtat e personave me Sindromën Down dhe të sigurojë që personat që jetojnë me aftësi të veçanta të kenë mundësi të barabarta me të gjithë”.

“Le të riangazhohemi dhe të kujtojmë sloganin e fuqishëm “Me ta, jo për ta”, ku të gjithë përpiqemi të krijojmë një shoqëri të shëndoshë dhe të barabartë”, thuhet tutje në njoftim.

Transfero studimet në Universum dhe merr diplomë të fuqizuar nga Universiteti më i madh në SHBA!

Të tjera