Sport

Lazio triumfon me lehtësi në Kupën e Italisë, ja me çfarë note u vlerësua Valon Berisha

Autori: Gazeta inFokus 20:49 | 14 January 2020

Lazio ka shënuar fitore të lehtë në Kupën e Italisë.

Skuadra nga kryeqyteti i Italisë ka mposhtur pa telashe skuadrën e Cremonese, me rezultatin 4:0.

Në këtë ndeshje, për 90 minuta luajti edhe ylli i Kosovës, Valon Berisha, i cili dha kontributin e tij në fitoren e Lazio.

Berisha ka pasur një paraqitje solide, por nuk ka arritur të gjej golin ose të jap asistim në një nga golat e romakëve.

Më poshtë e gjeni vlerësimin e ‘WhoScored’ për Valonin, dhe lojtarët tjerë që u aktivizuan në këtë ndeshje.

Të tjera