Sport

Lazio po pret fitore në tavolinë pas anulimit të ndeshjes me Torinon

Autori: Gazeta inFokus 22:47 | 02 March 2021

Lazio dhe Torino sonte duhet të përballeshin në kuadër të javës së 24-të në Serie A, shkruan Gazeta inFokus.

Por, ndeshja u anulua pasi klubi i Torinos ka konfirmuar shumë raste pozitive me koronavirus gjatë ditëve të fundit.

Sidoqoftë, skuadra e Lazios sot ka zbritur në fushë duke pritur kundërshtarët, të cilët vazhdojnë të qëndrojnë ne karantinë.

Në lidhje me këtë ka folur drejtori i Lazios, Igli Tare, i cili ka thënë se pret një fitore në tavolinë.

“Ne i respektuam rregullat, erdhëm në stadium, do të qëndrojmë për 45 minuta dhe pastaj do t’ia lëmë të gjitha autoriteteve”.

“Ndoshta ka qenë e përshtatshme për ne që të mos luajmë, por kampionati duhet të respektohet, situata u vendos shumë kohë përpara kësaj edhe sa na përket nesh, ne thjesht po ndjekim rregullat”.

Ndeshja mes Lazios dhe Torinos është shtyer për një ditë tjetër, por data akoma nuk është bërë e ditur./Gazeta inFokus/

Të tjera