Lajme

Lavrov: SHBA do ta ndryshojë regjimin në Siri në një mënyrë të re

Autori: Gazeta inFokus 15:49 | 25 April 2017

Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov ka deklaruar se pretendimet e Shteteve të Bashkuara të Amerikës se  gjoja se Rusia ka furnizuar me armë talebanët në Afganistan  kanë për qëllim të tërheqin vëmendjen për planet amerikane për të ndryshuar regjimin në Siri.

“Unë mendoj se kjo është një përpjekje për të devijuar vëmendjen nga disa gjëra që kanë të bëjnë me problemin sirian”.

” Në këtë drejtim, dyshimet tona janë në rritje kohët e fundit. Ne shohim se disa nga kolegët tanë duan të lënë rezolutën e Këshillit të Sigurimit të OKB-së për një zgjidhje politike të bazuar në dialog brenda sirian”, raporton agjencia ruse e lajmeve TASS, përcjellë Klan Kosova.

-Advertisement-Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

KidsDay merr investim strategjik nga Finnish Schools International dhe Highlight Ventures për të digjitalizuar dhe transformuar kopshtet dhe edukimin parashkollor…

Të tjera