Sport

Largohet nga Juventus, transferohet te Milan

Autori: Gazeta inFokus 19:40 | 09 January 2020

Milan duket se do të jetë skuadra më aktive në tregun e transferimeve këtë afat kalimtar.

‘Rossonerët’ tashmë kanë transferuar Zlatan Ibrahimovic, i cili veç ka debutuar në barazimin 0-0 me Sampdorian në ‘San Siro’.

Pas Ibras, Milanit mund t’i bashkohet mbrojtësi i Juventusit, Daniele Rugani, raportojnë mediet në Itali, përcjell lajmi.net.

Rugani nuk është në planet e Sarrit, i cili para tij po përdorë Matthijs de Ligt dhe Merih Demiral.

25 vjeçari gjithashtu po kërkohet edhe nga Eintracht Frankfurt.

Të tjera