Sport

LAJMI I FUNDIT: Zbulohet skuadra e re e Kylian Mbappes

Autori: Gazeta inFokus 16:53 | 08 April 2021

Kylian Mbappe do ta veshë fanellën e Real Madridit sezonin 2021/22.

Kështu ka thënë gazetari i “El Chiringuito de Jugones”, Josep Pedrerol.

Nga burime të sigurta, ai ka thënë se në Madrid, janë të bindur se Mbappe do ta veshë fanellën e bardhë.

“Mbappe do të luajë në Madrid sezonin që vjen”, tha ai mes tjerash pas informatave të marra nga burime të afërta me klubin.

Mbappe ka kohë që është cak i Realit dhe duket se në vërë do të bëhet realitet.

Ai shkëlqeu mbrëmë në Champions League, duke i shënuar dy gola Bayernit në fitoren 3-2 të Paris Saint Germain në ndeshjen e parë çerekfinale në “Allianz Arena”.

 

Të tjera