Lajme

LAJMI I FUNDIT: VV nuk e pranon ofertën publike të Anton Qunit

Autori: Gazeta inFokus 17:19 | 25 March 2020

Lëvizja Vetëvendosje, nuk do ta pranojë ofertën publike të ministrit të Mbrojtjes, Anton Quni, që kryeministri Kurti ta kthejë në ministri Agim Veliun dhe LDK ta tërheq mocionin për rrëzimin e qeverisë.

Burime të Gazeta Blic, brenda Lëvizjes Vetëvendosje, kanë konfirmuar se kjo gjë nuk do të pranohet nga ana e tyre.

“Jo Lëvizja Vetëvendosje nuk e pranon këtë ofertë, është e papranueshme për neve”, ka thënē ky burim i lartë brenda VV-së.

Të tjera