Rozë

Lajmi i fundit: Vdes nga koronavirusi aktorja e njohur

Autori: Gazeta inFokus 16:44 | 18 May 2020

Vdes nga koronavirusi aktorja e telenovelave meksikane.

Ka ndërruar jetë aktorja e njohur.

Pilar Pellicer, aktorja meksikane 82-vjeçare ka ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit, shkruajnë mediat e huaja

Kjo ndodhi pasi ajo nisi të ketë komplikime.

Ajo njihet për rolet e shumta që kishte në 20 telenovela, ku më shumë ka spikatur për rolin në telenovelën “Triumfi i dashurisë” dhe asaj “Njerka”.

Personazhe të njohur meksikanë janë shprehur të pikëlluar për humbjen e aktores së madhe, e cila gjatë karrierës së saj është vlerësuar edhe me çmime.

Të tjera