Sport

LAJMI I FUNDIT: Trajneri i Argjentinës tregon se a do të luaj Lionel Messi ndaj Brazilit

Autori: Gazeta inFokus 17:47 | 15 November 2021

Argjentina dhe Brazili do të takohen të mërkurën në kuadër të kualifikimeve për Kupën e Botës ‘Katar 2022’, shkruan Gazeta inFokus.

Para këtij ballafaqimi trajneri i Argjentinës, Lionel Scaloni, e ka konfirmuar se Lionel Messi është i gatshëm për ndeshjen ndaj Brazilit.

“Është konfirmuar që ai do të luajë”, është shprehur trajneri në konferencë për shtyp.

Ndeshja mes Argjentinës dhe Brazilit do të zhvillohet mëngjesin e së mërkurës nga ora 00:30./Gazeta inFokus/

Të tjera