Lajme

LAJMI I FUNDIT: Tërmet në Kosovë

Autori: Gazeta inFokus 19:32 | 27 October 2021

Sot rreth orës 18:59 ka ndodhur një tërmet në Kosovë.

Sipas raportimeve nga terreni tërmeti është ndjerë kryesisht në pjesën jugore të Kosovës dhe në Suharekë.

Tërmet me magnitudë 2.4 shkallë të Rihterit, ka goditur në jug-lindje të Suharekës, në Kosovë, rreth orës 18:59.\

Të tjera