Lajme

LAJMI I FUNDIT: Tërmet i fuqishëm godet këtë shtet

Autori: Gazeta inFokus 22:58 | 12 June 2022

Një tërmet i fuqishëm ka ndodhur në rrethin Tusbas të provincës Van në Truqi, epiqendra e tërmetit, raporton Anadolu Agency.

Tërmeti ishte me magnitudë 5 dhe goditi provincën lindore Van të Turqisë, njoftoi agjencia e vendit për fatkeqësinë të dielën vonë.

Ndërsa deri tani nuk ka raporte për të lënduar apo dëme të mëdha.

Autoriteti i Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD) tha se tërmeti ndodhi në orën 21:35. (GMT1835) ora lokale në rrethin Tusba të provincës.

Të tjera