Sport

LAJMI I FUNDIT: Shtyhet ndeshja e Ligës së Kampioneve, kjo është arsyeja

Autori: Gazeta inFokus 22:03 | 08 December 2021

Ndeshja mes Atalantas dhe Villarrealit e paraparë të zhvillohej sonte në Ligën e Kampionëve është shtyrë, shkruan Gazeta inFokus.

Ky takim është shtyrë për shkak të reshjeve të mëdha të borës që ka ranë orëve të fundit në qytetin e Bergamos në Itali.

Lajmin e ka bërë të ditur UEFA përmes një komunikate për media, ku ka treguar se kjo ndeshje pritet të luhet nesër.

“Për shkak të reshjeve të vazhduara të borës në Bergamo, UEFA ka vendosur që ta shtyjë ndeshjen në mes të Atalantas dhe Villarrealit për nesër (e enjte). Ora e ndeshje ende nuk është caktuar”, thuhet në këtë komunikatë./Gazeta inFokus/

Të tjera