Sport

LAJMI I FUNDIT: Pas dueli të Markut, një boksier goditët brutalisht, mbetet pavetëdije dhe dërgohet menjëherë në spital

Autori: Gazeta inFokus 20:47 | 25 September 2021

Pasi Florian Marku e mposhti Maxim Prodanin dhe u shpall kamion bote në kategorinë IBF për pesha të mesme, ka filluar një meç tjetër, i cili ka përfunduar para kohe, shkruan Gazeta inFokus.

Callum Smith ka bërë një goditje të jashtëzakonshme në drejtim të Lenin Castillo, i cili ra menjëherë në tokë dhe pavetëdije.

Gjendja e tij duke e rëndë, andaj ai është dërguar për spital për tretman të mëtutjeshëm.

Më poshtë keni pamjet, kur Smith godet fuqishëm Cstillon./Gazeta inFokus/

Të tjera