Lajme

LAJMI I FUNDIT: Pamje nga gjuajtja me armë në Prishtinë

Autori: Gazeta inFokus 16:47 | 24 December 2021

Pak më parë Gazeta Infokus ka raportuar për gjuajtje me armë në Prishtinë.

Sipas Policisë një person është lënduar si dhe janë identifikuar dhe arrestuar katër të dyshuar, shkruan Gazeta Infokus.

“Sot rreth orës 15:00 është raportuar për një gjuajtje me armë zjarri në lagjen Kodra e Diellit, në Prishtinë. Menjëherë pas marrjes së informatës policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka nisur hetimet lidhur me rrethanat që karaketrizojnë rastin. Bazuar në të dhënat fillestare, në këtë rast një person është lënduar, dyshohet nga përleshja fizike. Lidhur me këtë rast deri tani janë identifikuar katër persona të dyshuar dhe të njëtjtit janë arrestuar nga ana e policisë. Aktualisht hetuesit policor kanë nisur një hetim për sqarimin e të gjitha rrethanave që lidhen me rastin”, thuhet në njoftimin e policisë./Gazeta Infokus/

Të tjera