Sport

LAJMI I FUNDIT: Oleksander Usykin shpallet kampion bote, mposhtë Anthony Joshuan

Autori: Gazeta inFokus 00:08 | 26 September 2021

Oleksander Usyk është shpallur kampion bote në boks në kategorinë e peshave të rënda, shkruan Gazeta inFokus.

Boksieri ukrainas i’a ka arritur ta mposhtë boksierin britanik, Anthony Joshuan, në meçin e zhvilluar në stadiumin ‘Tottenham Hotspur Stadium’ në Londër.

Me këtë triumf Usyk i’a ka arritur të i’a rrëmbej Joshuas tre titujt kampion, WBA, WBO dhe IBF.

Oleksander Usyk ka fituar vetëm me pikët e gjyqtarëve, pasi nuk arriti ta nokautonte kundërshtarin në 12 raunde./Gazeta inFokus/

Të tjera