Sport

LAJMI I FUNDIT: Nuk ka vendim për fillimin e Superligës as sot

Autori: Gazeta inFokus 18:34 | 16 September 2020

Gjatë ditës së sotme në mediat tona është raportuar së FFK-ja do të del më një vendim për fillimin e Superligës, shkruan Gazeta inFokus.

Mirëpo siç mëson ekskluzivisht inFokusi, federata as sot nuk ka mundur të vendos për fillimin e kampionatit, kjo pasi kryeministri Avdullah Hoti akoma nuk e ka shfuqizuar vendimin, ku pezullon të gjitha aktivitetet sportive.

Gazeta inFokus po ashtu mëson se nesër federata do të del më njoftim për fillimin e elitës së futbollit kosovar me 19 shtator.

FFK-ja dhe klubet janë gati për nisjen e edicionit të ri, por Institucionet Shtetërore akoma nuk po japin dritën jeshile, kjo si pasoj e gjendjen aktuale me koronaviurs./Gazeta inFokus/

 

Të tjera