Lajme

LAJMI I FUNDIT: Njëri shirit i rrugës lirohet edhe në Bërnjak

Autori: Gazeta inFokus 10:17 | 02 October 2021

Në Bërnjak është liruar njëra krosi e rrugës që ishte e bllokuar për 13 ditë rresht me maune të mbushura me zhavorr.

Aty kamionët janë duke u rreshtuar të gjithë në një krosi.

Largimi i bllokadave në rrugë ka nisur në orët e mëngjesit në Jarinjë.

Atje është liruar njëra korsi dhe pritet që në orët në vijim të lirohet e gjithë rruga.

KFOR-i tashmë ka marr kontrollin në zonën kufitare me Serbinë, ndërsa pritet dislokimi i Njësitëve Speciale të Kosovës.

E tëra është rezultat i marrëveshjes së fundit që është arritur në Bruksel për reciprocitetin në targa me Serbinë./Gazeta Infokus/

Të tjera