Lajme

LAJMI I FUNDIT: Një tërmet prej 4.6 shkallësh godet këtë vend

Autori: Gazeta inFokus 13:08 | 23 February 2024

Një tërmet i fortë “lëkundi mëngjesin e sotëm Detin Adriatik. Sipas Qendrës Sizmologjike Mesdhetare Evropiane, magnituda e tërmetit ishte 4.8 gradë të shkallës Rihter.

Tërmeti ka ndodhur rreth 100 kilometra nga bregu italian, mes Dubrovnikut dhe Barit. Epiqendra e tërmetit ishte në një thellësi prej 12 kilometrash. Sipas komenteve në rrjetet sociale, banorët e zonave bregdetare në Kroaci, Itali dhe Mal të Zi e kanë ndjerë atë.

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI

Të tjera