Sport

LAJMI I FUNDIT: Manchester Unitedi emëron trajnerin e ri pas shkarkimit të Solskjaerit

Autori: Gazeta inFokus 13:13 | 21 November 2021

Klubi i Manchester Unitedit mengjesin e së dielës njoftoi opinionin publik se Ole Gunnar Solskjaer është shkarkuar pas rezultateve të dobëta, shkruan Gazeta inFokus.

“Manchester United e konfirmon se Ole Gunnar Solskjaer e ka lënë rolin e tij si trajner. Faleminderit për gjithçka Ole”, shkroi Manchester Unitedi në Twitter.

Pas largimit të teknikut norvegjez ‘Djajtë e Kuq’ kanë emëruar trajner të përkohshëm Michael Carrick, i cili do ta drejtoj skuadrën deri në fund të sezonit.

Tekniku norvegjez ishte trajner i ‘Djajëve të Kuq’ prej vitit 2018.

Kandidatët serioz për ta marrë drejtimin e Manchester Unitedit janë Bernard Rodgers dhe Zinedine Zidane./Gazeta inFokus/

Michael Carrick took on new role during Man Utd's FA Cup win over West Ham - Mirror Online

Të tjera