Sport

LAJMI I FUNDIT: Largohet drejtori i klubit të Juventusit

Autori: Gazeta inFokus 16:43 | 26 May 2021

Juventusit pasditen e së mërkurës ka mbetur pa drejtor të klubit, shkruan Gazeta inFokus.

Kjo, pasi drejtori i deritanishëm, Fabio Paratici, është larguar nga ‘Zonja e Vjetër’.

Shumë shpejt pritet të emërohet drejtori i ri i ‘biankonerëve’ dhe do të mësohet e ardhmja e trajneri Andera Pirlo.

Trajneri italian akoma nuk e ka të sigurt mbetjen në Torino, kjo pasi ai nuk tregoi sukses me ekipin e Juventusit, duke siguruar vetëm pjesëmarrjen në Ligën e Kampionëve, edhe atë në xhiron e fundit./Gazeta inFokus/

Të tjera